Байерн със 17 поредна победа в Бундеслигата

10125
Снимка: Getty Images / Guliver

Байерн записа поредна победа в Бундеслигата. "Баварците" победиха у дома Байер (Леверкузен) с 2:1. По този начин тимът на Пеп Гуардиола е на 5 точки от спечелване на 24-а титла. Колосът записа 17-а поредна победа в първенството, като няма загуба от 50 мача.

Първото по-чисто положение се откри пред Байер. Сон Хюн-Мин се озова очи в очи с Мануел Нойер в 11-ата минута, но ударът му бе неточен. В 29-ата минута Нойер спаси удар на Ролфес. След тези пропуски Байер бе наказан. В 44-ата минута Марио Манджукич се възползва от центриране на Бастиан Швайнщайгер и с глава откри. В 52-ата минута Швайнщайгер се разписа за 2:0. Силите на Байер стигнаха само до почетен гол, дело на Щефан Кислинг в последната минута с глава.

Байерн вече има 71 т., докато Леверкузен е четвърти с 44. Тимът на Сами Хуупия няма победа вече в 8 мача във всички турнири.