Барселона трепери до края, но класата на Левандовски донесе велик обрат (ВИДЕО)

5517

Шампионът на Испания Барселона бе на минути от чутовна издънка у дома в Ла Лига срещу намиращия се на 15-то място тим на Селта Виго. Каталунците изоставаха с 0:2 в резултата до 81-ата минута, но успяха да обърнат двубоя до 3:2 след две попадения на голямата си звезда Роберт Леандовски и едно на Жоао Кансело.

Селта шокира Барселона

Мачът започна по възможно най-лошия начин за Барселона, след като Селта Виго поведе в 19-ата минута с попадение на Ларсен, който бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините и с точен удар се разписа. До края на първото полувреме гостите от Виго имаха още две добри ситуации за гол, но не успяха да се възползват.

Около четвърт час преди края на редовното време Селта шокира Барселона за втори път. Дувикас бе изведен сам срещу Тер Щеген от Яго Аспас и нямаше проблеми да матира стража на каталунците. След това обаче домакините рязко вдигнаха оборотите и в 81-ата минута Левандовски върна едно попадение с много елегантен удар.

WHAT A COMEBACK!!!!! 💥💥💥💥💥

Posted by FC Barcelona on Saturday, September 23, 2023

Левандовски показа защо е топ нападател

Само 4 минути по-късно полякът изравни. Той получи много добро подаване от Жоао Кансело и без проблеми прати топката в мрежата на гостите. Тимът на Барселона пък все още не бе казал последната си дума. Секунди преди края на редовното време Жоао Кансело се разписа след подаване на Гави и донесе успеха на своя тим.

След победата си Барселона събра 16 точки и излезе на първо място във временното класиране след изиграването на шест кръга. На втора позиция е тимът на Жирона също с 16 пункта. Днес те победиха Майорка с 5:3. На трета позиция пък е Реал Мадрид, който е с 15 точки, но и мач по-малко.