Челси преглътна нова загуба, Лестър пак води в Премиершип

7527
Снимка: Gulliver/ Getty Images

Лестър победи Челси с 2:1 у дома в двубой от 16-и кръг на Премиършип и се върна на лидерската позиция в Премиършип, предаде БГНЕС.

Резултатът бе открит в 34-ата минута от голмайстора на "лисиците" Джейми Варди, негово 15-о попадение от началото на сезона. Три минути след почивката алжирското крило на домакините увеличи преднината на Лестър, а "сините" успяха да върнат само един гол чрез Лоик Реми в 77-ата минута.

Брутален жребий за Арсенал и Ювентус в Шампионска лига

Днес в Централата на УЕФА в Нион беше теглен дългоочавакният жребий за осминафиналите в Шампионска лига, като безспорно големият губещ ...

Лестър води в таблицата с актив от 35 точки, следван от Арсенал с 33 и Манчестър Сити с 32. Челси е на незавидната 16-а позиция с 15 точки, само на една от зоната на изпадащите. Това е 9-тата загуба в 16 мача в Премиершип на актуалния шампион на Англия, което е историческо лошо постижение.