Германия отстрани Италия след драма с дузпи

3352
Снимка: Guliver/GettyImages

След страхотен сблъсък Германия отстрани Италия от Евро 2016 чрез драма с дузпи. Двата тима не успяха да се победят в редовното време и в продълженията, като завършиха 1:1.

При дузпите двата тима трябваше да изпълнят 18 удара от бялата точка, за да излъчат полуфиналист. 11 от дузпите бяха реализирани.

Уелс продължава да мечтае след обрат над Белгия

Уелс победи Белгия с 3:1 във втория 1/4-финален сблъсък на Евро 2016. Победителят ще се изправи срещу Португалия в битка за място на фи...

През първата част двата тима действаха по-предпазливо и не успяха да стигнат до чисто голово положение. През втората част Германия започна с натиск, който доведе до гол в 65', в която Йозил откри резултата. След гола съставът на Льов контролираше до голяма степен събитията на терена, но през 80' Боатенг игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за Италия.

Бонучи бе безгрешен от бялата точка. В продълженията нямаше по-сериозни положения и накрая двата тима изчакваха времето на дузпите.

Развоя на двубоя можете да видите в Sportlive.bg.