Фенове на Юве протестират срещу Алегри

17 юли 2014, 08:33 часа • 7624 | прочитания

Привържениците на Ювентус са разочаровани от назначаването на новия треньор на отбора Масимилиано Алегри. Заставането му начело на италианския гранд бе светкавично - по-малко от ден след като предишният треньор Антонио Конте напусна по взаимно съгласие.

Още: Мирише на странен английски финал в Лига Европа! "Кошмарният" Юнайтед разгроми 10 от Билбао

Още: Челси показа класата си, но другият финалист ще се решава в напечен реванш в Италия


Снощи около 300 ултраси на "Бианконерите" се събраха на протест пред тренировъчния комплекс Виново. Пет представители на групировките проведоха разговор със спорния директор Бепе Марота искайки обяснение за случващото се в клуба.

Самият Алегри не бе изненадан от хладното посрещане и на пресконференцията при представянето си заяви:

Още: Юнайтед ще спори с Реал Мадрид, Барселона и Байерн за звезда на "аспирините"

Още: "Пенсионираха" Кристиано Роналдо след поредния изпуснат трофей в Саудитска Арабия

"Разбирам скептицизма на феновете, защото практически за един ден се смени треньорът на Ювентус" - коментира той.

"Как да ги спечеля? С резултати, работа, уважение и професионализъм. След това феновете ще имат причина да ме признаят".


"Разбирам важността на това да водя Юве. Четири години водих Милан. Смятам, че съм готов и съм способен да продължа успехите, които имаше Ювентус през последните три години".

Още: Велико шоу! Интер вкара 3 на Барса, но не победи в Шампионска лига

Още: Забравената звезда на Ливърпул, която игра едва 33 минути във Висшата лига, но прибира по 120 хиляди на седмица

"Относно феновете - повтарям, нормално е да има реакция относно смяната на треньора. Дори повече, защото Конте представляваше нещо повече от треньор за последните три години. Той представляваше много за Юве, както треньор, така и като играч".

 

 

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Лазаров
Димитър Лазаров Отговорен редактор
Новините днес