Интер се посрами срещу слабак насред Милано

10874

Интер разочарова за пореден път феновете си и завърши 2:2 у дома с борещия се за оцеляване Болоня в среща от 32-ия кръг на италианската Серия "А". Така "нерадзурите" остават без успех вече 4 кръга – 2 равенства и 2 поражения.

Двубоят започна страхотно за домакините, които поведоха още в 6-ата минута, когато японецът Нагатомо изведе Мауро Икарди, който реализира за 1:0. Гостите успяха да изравнят още преди почивката, след като в 35-ата минута Микеле Пациенца бе точен за 1:1. След почивката "нерадзурите" натиснаха и усилията им дадоха резултат в 63-ата минута, когато Ернанес асистира за втория гол на Икарди в мача за 2:1. Радостта на домакините обаче този път бе още по-кратка, тъй като десет минути по-късно Панагиотис Коне изравни за 2:2. Последва нов щурм на Интер и в 84-ата минута възпитаниците на Валтер Мадзари получиха право да изпълнят дузпа. Диего Милито обаче шутира много слабо от бялата точка и вратарят на гостите Джанлука Курчи отрази удара му.

В крайна сметка до нови попадения не се стигна и двата тима поделиха точките, а феновете на Интер освиркаха любимците си за поредната издънка. "Нерадзурите" остават пети във временното класиране с 50 точки, а Болоня е на 17-а позиция с 27 пункта и на 2 точки от опасната зона.

Интер се промъкна на полуфинал за Купата на Италия през иглени уши

Отборът на "Интер" за малко не изпусна питомното в четвърфинала за Купата на Италия с "Болоня", но в крайна сметка се пребори и хвана д...

От 13,30 часа: Лацио - Сампдория (bTV Action)

От 16,00 часа:

Фиорентина – Удинезе

Каляри - Рома (bTV Action)

Аталанта - Сасуоло

Наполи отново падна от Болоня и напусна Купата на Италия

Само три дни след като загуби като домакин от "Болоня", отборът на "Наполи" повтори упражнението и каза "сбогом" на турнира за Купата н...