Лео Меси с първи трофей в САЩ, подобри смайващ рекорд (ВИДЕО)

2595

Суперзвездата на световния футбол Лионел Меси вдигна трофей в САЩ. Отборът на аржентинеца - Интер Маями спечели първа титла в своята история, след като победи Нашвил с дузпи във финала на турнира Купа на лигите. В редовното време на двубоя 7-кратният носител на "Златната топка" отбеляза прекрасно попадение. Така Лео стана най-титулуваният играч в историята с 44-тото отличие в кариерата си.

Как се разви финалът между Интер Маями и Нашвил

Бившият ас на Барселона изведе тима си напред със страхотен изстрел в 24-тата минута, но Фала Пико изравни за домакините през второто полувреме, за прати срещата до изпълнение на 11-метрови наказателни удари, където драмата бе пълна. Стигна се до 9:9, преди да дойде ред на вратарите да застанат зад топката.

ОЩЕ: Критикуваш трансфера на Меси - изхвърчаш от Интер Маями

Драма при дузпите

Дрейк Календър се превърна в герой за Интер, тъй като вкара от бялата точка и отрази шута на колегата си Елиът Панико. С успеха си в Купата на лигите маямци си осигуриха участие в идното издание на КОНКАКАФ Къп (Северноамериканската шампионска лига).