Ливърпул е на крачка от групите в Шампионска лига

2216
Снимка: Gulliver/GettyImages

Ливърпул постигна победа с 1:2 при гостуването си на германския клуб Хофенхайм в първа среща от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига.

Резултатът откри 18-годишния Трент Александър-Арнолд от фаул в 35', а резервата Джеймс Милнър в 74' удвои. Впоследствие голът бе записан като автогол на Нордавайт, тъй като при ударът топката се удари в гърдите му. Появилият се през второто полувреме в игра Марк Ут отбеляза в 87' и оформи крайното 1:2.

В Англия готвят революция на трансферния пазар

Представители на клубовете във Висшата лига ще обсъдят нов срок на летния трансферен прозорец на предстояща през септември среща, съобщ...

Срещата обаче можеше да се развие по много различен начин, ако в 11' Крамарич бе точен от дузпа, за да изведе Хофенхайм напред в резултата. Симон Миньоле отрази изстрела от бялата точка, като огромна залуга имаше и футболиста на домакините, тъй като не подходи по най-сериозния начин. В заключителните минути все пак успяха да се доберат до попадение, което да съхрани надеждите им за следващата седмица в реванша.

Видео и повече подробности вижте в Sportlive.bg.