Манчестър Сити продължава без грешка в борбата за титлата във Висшата лига (ВИДЕО)

2242

Манчестър Сити продължава без грешна стъпка борбата за титлата във Висшата лига. "Гражданите" постигнаха важен успех с 2:0 при визитата си на Нотингам Форест в двубой от 35-ия кръг на английското първенство. Йошко Гвардиол откри резултата през първото полувреме, а в 72-рата минута Ерлинг Холанд подпечата победата.

Така отборът на Пеп Гуардиола събра 79 точки на сметката си и се приближи само на една от лидера Арсенал, а и манчестърци имат мач по-малко. "Червените" от своя остават на 17-ата позиция с 26 пункта - само на един пред зоната на изпадащите.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Арсенал бе на крачка от чутовна издънка срещу Тотнъм, но оцеля в лондонското дерби (ВИДЕО)

Нотингам натиска, но Сити бележи

Домакините бяха мотивирани до краен предел заради тежката битка на дъното и стартираха силно срещата. Те създадоха няколко положение, но противно на логично в 32-рата минута Гвардиол вкара с глава, засичайки центриране от корнер. До почивката възпитаниците на Нуно Еспирито пропиляха още няколко чисти шанса, дори уцелиха и греда.

Холанд сложи точка на спора

След почивката домакините не намалиха темпото. Техният устрем обаче бе спрян от появилия се от скамейката Холанд, който се възползва от пас на Де Бройне и успокои страстите в 72-рата минута. В заключителната фаза на сблъсъка Сити контролираше темпото и не допусна изненади.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Юнайтед с издънка срещу предпоследния в Англия, Онана разби главата на съперник (ВИДЕО)