Наполи не мисли да спира, мина на ходом през Емполи (ВИДЕО)

1522

Наполи продължава с отличното си представяне от началото на сезона. „Светлосините“ гонят първата си титла в Серия А от 23 години насам, като направиха поредна стъпка към заветната цел, след като победиха Емполи с 2:0. Попаденията за гостите реализираха Виктор Осимен и Исмаили, който си отбеляза автогол.

Неаполитанците поведоха още в 17-ата минута на срещата. Хвича Хваратасхелия центрира добре в наказателното поле на съперника, където Ардиан Исмаили опита да изчисти, но прати топката в собствената си мрежа. Ситуацията бе разгледана с ВАР заради съмнения за нарушение по-рано по време на атаката, но се оказа, че такова няма и голът е редовен.

В средата на първата част Наполи стигна до втори гол. След удар на Хваратасхелия стражът на домакините спаси, но Виктор Осимен бе най-съобразителен в наказателното поле и от близко разстояние направи резултата 2:0.

Около 20 минути преди края на мача неаполитанците останаха с човек по-малко, след като Марко Руи бе изгонен с директен червен картон след много грубо нарушение в краката на съперников играч. До края на срещата повече голове не паднаха и „светлосините“ се поздравиха с трите точки.

След успеха си Наполи събра 65 точки и се доближи още повече до титлата в Серия А. Вторият Интер е с 47, но и с мач по-малко. До края на шампионата остават 14 кръга. Емполи пък са 12-ти с 28 точки в актива си.