Наполи се реваншира за резила срещу Фио с успех над Верона (ВИДЕО)

616

Актуалният шампион в Серия А Наполи постигна убедителна победа с 3:1 при визитата си на Верона в двубой от деветия кръг на италианското първенство. Матео Политано откри резултата в средата на първото полувреме, а по-късно асистира и за двете попадения на Хвича Кварацхелия. Почетният гол за "жълто-сините" реализира Дарко Лазович в 60-ата минута.

Така "партенопейците", които се реваншираха на своите фенове за резила срещу Фиорентина, вече имат 17 точки, които им отреждат третото място във временното класиране. Верона пък заема 16-ата позиция с 8 пункта.

Верона Наполи

Политано и Кварацхелия блестят за Наполи

На стадион „Марк Антонио Бентегоди“ домакините осъществиха натиск в началото. Алекс Мерет обаче демонстрира рефлекс и спря набезите на съперника. В 27-ата минута Джакомо Распадори проби отляво и центрира към Политано, който изведе отбора си напред в резултата. Малко преди почивката Кварацхелия удвои аванса на "небесносините".

Video edited on Kapwing

Лазович върна интригата, но това не бе достатъчно

В 55-ата минута отново грузинецът бе точен, а Политано записа втората си асистенция в сблъсъка. 5 по-късно Лазович върна интригата, възползвайки се от неразбирателство в защитата на Наполи. Мачът от Серия А завърши 1:3.

ОЩЕ: 239 дни до ЕВРО 2024: Вечният БГ национал, играл най-много мачове на еврошампионати