Настръхващо: Завръщането на преборилия рака Себастиан Алер към футбола (ВИДЕО)

2301

След близо половин година битка с рака нападателят Себастиан Алер направи своя дебют за новия си клуб Борусия Дортмунд. 28-годишният футболист влезе като резерва за "жълто-черните" при победата над Аугсбург с 4:3 в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата.

За завръщането си Алер сложи бутони със специално послание към рака (СНИМКА). Бившият футболист на Аякс бе диагностициран с коварната болест през юли, но успя да се пребори и да възобнови тренировки с клуба, а вече записа и първите си минути след трансфера в Борусия през лятото.

При появата му край тъчлинията препълненият стадион "Сигнал Идуна Парк" нададе мощен рев, с който да подкрепи звездния нападател. Кадрите от влизането в игра на Алер бързо обиколиха мрежата и се превърнаха в един от най-специалните мигове в световния футбол.

Алер влезе в 62-ата минута на мястото на Юсуфа Мукоко, а след появата му паднаха два от головете на Борусия, макар и нападателят да не бе пряко замесен в тях. След мача Алер взе в ръце и малкия си син, с когото застанаха пред феновете по трибуните.

Доброто съществува: Себастиан Алер пребори рака и се завърна към футбола (ВИДЕО)

Страхотна новина долетя от лагера на немския футболен гранд Борусия Дортмунд: нападателят на тима Себастиан Алер пребори рака и поднови...

Треньорът на Борусия Един Терзич призна, че появата на Алер е била изключително специален момент за целия отбор. "Всички настръхнахме в съблекалнята преди мача, защото преди да излезем на терена Себастиен говори последен. 62-рата минута беше много специален момент за него, за семейството му, за нас и за всички фенове на стадиона. Можеше да го чуете", коментира Терзич след мача.

"Много сме горди. Това е силата на футбола - да споделим заедно тези моменти след болестта му. За съжаление той не успя да вкара гол, но все пак имаше две положения. Това е важно в емоционален план, той ни донесе качество, за да натиснем, да продължим атаките, да имаме повече пространство. Себ е на много добър път и ни есме много, много щастливи, че той отново е с нас", каза още треньорът на Борусия.

Себастиан Алер пък сподели след мача, че се чувства късметлия, както и благословен да играе отново футбол.