Новата звезда на ЦСКА блести с два гола на „Голд Къп“ (ВИДЕО)

1975
Снимка: Официален сайт на ЦСКА

Новото попълнение на ЦСКА Матиас Фаетон изигра много силен мач за националния отбор на Гваделупа срещу Куба на турнира „Голд Къп“. Нападателят реализира две попадения при победата на неговия тим с категоричното 4:1. Фаетон игра на позицията ляво крило и бе с основна заслуга за това Гваделупа вече да докосва 1/4-финалите на надпреварата.

Попаденията на Фаетон

Гваделупа поведе още в 13-ата минута, когато Совет намери отлично Фаетон и той с мощен удар с десния крак матира стража на Куба. Малко по-късно попадение на кубинците бе отменено заради засада. В 41-ата минута Плюман удвои за Гваделупа, преди Фаетон да убие интригата в мача с втория си гол две минути по-късно.

Гваделупа докосва елиминациите

Матиас Фаетон

След почивката Фаетон и компания намалиха значително, но реализираха четвърто попадение в 50-ата минута дело на Барон. Куба вкара почетен гол в 62-ата минута Куба след точно изпълнена от Ернандес дузпа. Малко по-късно пък новата звезда на ЦСКА бе заменен. Две минути преди края Куба остана с човек по-малко, след като Руис получи директен червен картон.

След успеха си Гваделупа се намира на първо място в група „D“ с четири точки. Толкова има и вторият Гватемала. На трета позиция е Канада с 2. Куба пък са последни с нула точки.

Вчера пък ЦСКА победи Базел в контрола в Австрия.