Обзор на европейските първенства през уикенда (ВИДЕО)

610
Снимка: Getty Images / Guliver

Примера дивисион - 23 кръг

Първите 4 отбора в класирането на Ла Лига взеха своите мачове и по този начин дистанцията между тях остава непроменена. Водачът Реал Мадрид победи Еспаньол с 2:0 на своя стадион "Сантяго Бернабеу". Головете на мадридчани вкараха Алваро Мората и Гарет Бейл. Попадението на уелсеца бе първо за тима след контузията му, която го изкара от игра за повече от 2 месеца.

Барселона също постигна победа, макар и неубедителна срещу Леганес с 2:1. Лионел Меси вкара и двата гола за каталунците, като второто попадение дойде малко преди края на срещата от дузпа.

Севиля и Атлетико Мадрид продължават да са близо до първите две позиции. Момчетата на треньора Диего Симеоне победиха като гост Спортинг Хихон с 4:1, но мачът изобщо не бе лек. 10 минути преди края на срещата резултатът бе 1:1, но с 3 гола на Кевин Гамейро мадридчани постигнаха така важната за тях победа в борбата им за титлата и зона Шампионска лига.

Класиране: Реал Мадрид - 52т.(2 мача по-малко), Барселона - 51т., Севиля - 49т., Атлетико Мадрид - 45т.

Серия А - 25 кръг

Лидерите в Серия А също бяха безпощадни към своите съперници. Шампионите от Ювентус победиха закъсалия тим на Палермо с категоричното 4:1. Паоло Дибала се разписа на два пъти, а по едно попадение реализираха Маркизио и Гонзало Игуаин. Българинът Ивайло Чочев бе точен в края на срещата за своя тим, който се намира на цели 8 точки от оставане в Серия А.

Рома също постигна победа с 4:1, но над сериозният тим на Торино. Един Джеко вкара задължителното си попадение, благодарение на което голмайсторът има 19 гола в 25 мача за първенство.

Класиране: Ювентус - 63т., Рома - 56 т., Наполи - 54т., Интер - 48т.

Бундеслига - 21 кръг

След гръмката победа на Байерн Мюнхен в Шампионската лига срещу Арсенал с 5:1, феновете на гранда очакваха лесно гостуване в Берлин на местния Херта. Тимът от столицата обаче изигра страхотен мач, вкара попадение чрез Ведад Ибишевич в 21-ата минута и се виждаше сигурен победител в мача, секунди преди последния съдийски сигнал. Робърт Левандовски обаче реализира за 1:1 минута след края на назначеното от арбитъра 5 минутно добавено време.

Преследвачът РБ Лайпциг се отърси от лошите резултати в последно време и записаха изключително важна победа като гост на Борусия Мюнхенгладбах с 1:2. Емил Форсберг и Тимо Вернер реализираха головете за "биковете", а за домакините се отчете Вестергард.

Борусия Дортмунд също излезе от своята миникриза, разгромявайки Волфсбург с 3:0. Джефри Брума си отбеляза автогол в началото на срещата, а Лукас Пишчек и Осман Дембеле докараха срещата до логичен край.

Класиране: Байерн Мюнхен: 50т., РБ Лайпциг: 45т., Борусия Дортмунд - 37т., Хофенхайм - 37т.