"Осакатена" Барселона загря за Ел Класико с победа над Шахтьор (ВИДЕО)

4138
Снимка: GettyImages

Барселона продължава без грешка в Шампионска лига. Каталунците надвиха Шахтьор Донецк с 2:1 в двубой от третия кръг на група „H“. На „Естадио Олимпик Луис Компанис“ Феран Торес и Фермин Лопес дадоха комфортен аванс на "лос кулес" преди почивката. В 62-рата минута Георгий Судаков намали пасива на "миньорите".

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ МАДРИД: КЪДЕ ДА ГЛЕДАМЕ ЕЛ КЛАСИКО

Греда, отменени голове и свидна жертва за Барселона

Възпитаниците на Шави, който в тази среща не можеше да разичта на Роберт Левандовски, Френки де Йонг, Педри, Жул Кунде, Рафиня и Гави, пропуснаха още куп положения. Освен това техни две попадения бяха отменени заради тънки засада, а Торес уцели и греда. Четвърт час преди да изтече редовното време пък Жоао Феликс напусна принудително терена и бе заменен от новата звезда на отбора - 17-годишния Марк Гиу, донесъл победата срещу Атлетик Билбао.

Барселона

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Магуайър и Онана носят първи успех на Юнайтед в Шампионска лига, бразилци блестят за Арсенал (ВИДЕО)

Реал и Барса с победи преди Ел Класико

Испанският гранд оглавява класирането с 9 точки. Шахтьор пък заема третата позиция с 3 пункта. Така Барса загря подобаващо за предстоящото Ел Класико с Реал Мадрид (28.10 от 17:15 българско време). "Лос меренгес" от своя страна също записа труден успех над Спортинг Брага ден по-рано.

Фейенорд победи категорично Лацио

Фейенорд се наложи категорично над Лацио с 3:1 на препълнения до краен предел стадион „Де Кайп“ в мач от група „Е“ на Шампионска лига. Сантиаго Хименес откри за домакините в 25-ата минута, а Рамиз Зеруки удвои в добавеното време на първото полувреме. Мексиканският нападател Хименес оформи класиката след почивката. Почетното попадение за "римските орли" бе дело на Педро. Ротердамци временно са лидери в групата с актив от 6 точки, докато италианският тим се намира на трето място с 4 пункта.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Без да блести: Байерн Мюнхен съкруши вдъхновения Галатасарай (ВИДЕО)