Без да блести: Байерн Мюнхен съкруши вдъхновения Галатасарай (ВИДЕО)

4160
Снимка: GettyImages

Байерн Мюнхен постигна изключително ценна победа с 3:1 над Галатасарай в любопитен сблъсък от група “А” на Шампионската лига. Кингсли Коман откри резултата в осмата минута. До почивката звездата на "джим-бом" Мауро Икарди възстанови паритета от дузпа с удар тип "Паненка". В заключителния четвърт час на редовното време Хари Кейн и Джамал Мусиала се разписаха, изковавайки важни три точки за баварците в Истанбул.

Така селекцията на Томас Тухел оглави класирането с 9 пункта. "Лъвовете" от своя страна, които пропиляха куп положения - особено през първата част, заемат второто място с 4 точки.

ОЩЕ: Старт на преговорите: Байерн иска 50 милиона от Реал за една от звездите си

Байерн откри, Галатасарай се спука да изтърва

Макар че възпитаниците на Окан Бурук стартираха по-активно двубоя и организираха няколко добри атаки, гостите поведоха чрез Коман. Французинът матира Фернандо Муслера с прецизен шут. Асистенцията бе дело на Лирой Сане. Домакините отговориха моментално. Керем Актюркоолу пропусна два чисти шанса. При първия опит Улрайх изби акробатично изпълнение, а при втория крилото не намери целта от близка дистанция.

Байерн Мюнхен Галатасарай

Мауро Икарди изравни с "Паненка"

Икарди, който бе титуляр противно на очакванията, и Торейра тестваха късмета си - без успех. Логичното все пак се случи. В 28-ата минута Мауро Икарди бе съборен в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби именно аржентинският таран и изравни с "Паненка". До почивката нападателят и Актюркоолу отново изтърваха.

Кейн и Мусиала блестят в последните 15 минути

След паузата Сане стреля в аут. На другата врата Торейра нанесе опасен удар с глава, преди Икарди да опропасти нова възможност. Муслера пък отрази шут на Сане. В 74-ата минута уругвайският страж остана безпомощен. Мусиала намери Кейн в наказателното поле. Англичанинът опита да прокара топката технично с пета, тя рикошира и отново се върна в него. При добавката нападателят не сбърка - 2:1. Малко по-късно ролите на голмайстор и асистент се размениха, за да може Мусиала да удвои аванса на баварците. В края на мача Галатасарай вкара. Попадението обаче бе отменено заради засада.

ДНИТЕ ДО ЕВРО: Турция е окрилена и приземена от инфарктни голове в края (ВИДЕО)