Порто взе утешителна победа срещу резервите на Бенфика

9449

Отборът на Порто победи Бенфика с 2:1 в последен мач от португалското първенство. Тимът от Лисабон вече си осигури титлата със 74 т., а Порто ще завърши трети с 61, така че този мач беше протоколен и за двата отбора.

Рикардо откри резултата за домакините в 4-ата минута, но Енцо Перес изравни от дузпа за Бенфика в 26-ата. Джаксън Мартинес оформи крайното 2:1 в края на първото полувреме също след точно изпълнен 11-метров наказателен удар.

Победата дава поне малко удовлетворение на Порто в сезон, в който Бенфика тотално доминира в Португалия. Поради финала в Лига Европа срещу Севиля в сряда, Жорже Жезус обаче бе заложил изцяло на резервни футболисти днес.

Останалите резултати:

Беленензеш - Арука 1:0
Ферейад - Академика 2:4
Гимараеш - Брага 1:0
Сетубал - Олянензе 3:1

Бенфика и Спортинг (Лисабон) ще играят директно в групите на Шампионската лига, докато Порто ще участва в плейофите на турнира. Ещорил и Насионал се класират за турнира Лига Европа.

Във втория ешелон изпада Олянензе, а Пасош Ферейра ще играе плейоф за оставането си в елита.