Реал Мадрид детронира Сити! "Белите" надделяха след дузпи в гладиаторската битка (ВИДЕО)

3652

Реал Мадрид е на полуфинал в Шампионска лига! Испанският колос елиминира Манчестър Сити след дузпи в истинска гладиаторска битка. Реваншът на "Етихад" завърши 1:1. Родриго откри резултата рано в двубоя, а в заключителния четвърт час Кевин де Бройне възстанови паритета.

Първият мач между двата гранда завърши с драматичен хикс, което значеше, че предстоят продължения. В двете 15-минути части не се случи нищо интересно и победителят се определи чрез 11-метрови наказателни удари. Лука Модрич пропусна за "белия балет", но Бернардо Силва разочарова с ужасяващо изпълнение, а Матео Ковачич бе спрян от Андрий Лунин.

Родриго откри рано-рано

"Лос меренгес" стартираха по-добре срещата и поведоха рано-рано. Тяхна бърза контраатака завърши с центриране на Винисиус към Родриго, чийто първи шут бе отразен от Едерсон, но при втория прошка нямаше. Домакините веднага пробваха да отговорят. Лунин внимаваше при опит на Де Бройне да изненада директно от корнер.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Шампионски манталитет: Байерн Мюнхен спечели битката с Арсенал и продължава напред (ВИДЕО)

Реал Мадрид Родриго

Греда за Манчестър Сити

В 19-ата минута "гражданите" не материализираха невероятен шанс. Андрий Лунин пресече опасно подаване, впоследствие топката стигна до Холанд, който с глава уцели греда. Кълбото отиде в Бернардо Силва, а той не успя да реагира адекватно. В средата на първата част стражът на Реал спаси шут на Кевин де Бройне. Малко по-късно Грилийш остана на сантиметри от попадение.

Сити натисна и изравни

След почивката възпитаниците на Пеп Гуардиола упражниха сериозен натиск. Фоудън и Джак Грилийш се отчетоха с пропуски. Начо Фернандес изчисти пред голлинията при сложна ситуация. Лунин продължаваше да отчайва съперниците си, преди 76-ата минута. Несигурна намеса на Рюдигер позволи на Де Бройне да разстреля украинския вратар за 1:1. До края на редовното време отново стражът на мадричани блестеше.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Червен картон закопа Барселона! ПСЖ отстрани каталунците (ВИДЕО)

Реал Мадрид Манчестър Сити

Рюдигер пропусна хубав шанс

Мачът премина в продължения. В първата 15-минутна част Фоудън не съумя да отправи удар от удобна позиция. Рюдигер пък получи страхотен пас от Браим Диас в наказателното поле, но шутира в аут. До 120-ата минута не се случи нищо по-интересно, а това значеше само едно - дузпи.

Силва и Ковачич са грешниците за Манчестър Сити!

Те протекоха по следния начин: Хулиан Алварес вкара. Опитният Лука Модрич пропусна. Бернардо Силва изпълни ужасяваща дузпа, която не затрудни вратаря на испанския гранд. Звездата на "белите" Джуд Белингам излъга Едерсон - 1:1. Матео Ковачич бе спрян от Андрий Лунин, а Лукас Васкес даде аванс на Реал Мадрид. Фил Фоудън и Начо Фернандес стреляха безпощадно. Едерсон нямаше право на грешка и матира колегата си. Решаващият 11-метров наказателен удар успешно изпълни Антонио Рюдигер.

ОЩЕ: Минимален успех запази преднината на Реал Мадрид на върха (ВИДЕО)