Реал Мадрид и ПСЖ не успяха да се победят в голов спектакъл на "Бернабеу"

7548
Снимка: Guliver/GettyImages

Отборите на Реал Мадрид и Пари Сен Жермен надхвърлиха и най-смелите очаквания за зрелищен сблъсък и предоставиха на феновете футболен спектакъл на световно равнище. "Битката на гладиаторите" завърши без победител на "Сантяго Бернабеу" след равенство 2:2 в мач №5 от груповата фаза на Шампионска лига.

Двубоят предложи много ситуации и пред двете врати. Домакините създадоха куп положения пред противниковата врата, но бившият страж на "белия балет" Кейлор Навас многократно демонстрира световната си класа, спасявайки ПСЖ от разгром, а в крайна сметка - дори донесе точка на парижани.

Миг на гениалност донесе триумф на Ювентус над Атлетико в Шампионска лига

Отборът на Ювентус спечели дербито от група D в Шампионската лига, побеждавайки Атлетико Мадрид с 1:0. Единственият гол в мача отб...

В началото на първата част Карим Бензема, за когото това бе мач №100 в Шампионска лига, изведе "Кралския" клуб напред в резултата. В следващите минути головите положения се сипеха едно след друго, но гол така и не падаше.

Феновете по трибуните на "Бернабеу" трябваше да дочакат до заключителните 10 минути от двубоя, за да станат свидетели на още три попадения. В 79-ата минута Бензема вкара второ попадение, но само четири минути по-късно резултатът вече бе изравнен след два бързи гола, дело на Килиан Мбапе и Пабло Сарабия.

Въпреки че не успя да спечели мача, Реал Мадрид си осигури участие в следващата фаза на турнира. За ПСЖ този мач не бе от решаваща роля, след като френският тим се класира за 1/8-финалите още в предишния кръг. В другата среща Брюж и Галатасарай завършиха при резултат 1:1 (всички резултати в Шампионска лига вижте тук).

А как се разви целият двубой между Реал Мадрид и ПСЖ - четете в SportLive.bg

Шампионска лига: На какво да заложим в днешните сблъсъци (26.11)

Тази вечер предстои "първата порция" от предпоследните мачове от груповата фаза на Шампионска лига. Програмата на турнира ни е подготви...