Рома продължава напред в Лига Европа, Лацио и Виляреал аут от Лигата на конференциите (ВИДЕО)

1744

Рома продължава напред в Лига Европа, отстранявайки Реал Сосиедад на 1/8-финалната фаза от надпреварата. "Вълците" победиха в първия двубой на "Стадио Олимпико" с 2:0 и след нулево равенство в реванша гледат смело към следващия етап. Карлос Фернандес от домакините бе изгонен с втори жълт картон в самия край на сблъсъка.

През първото полувреме зрителите в Испания наблюдаваха опасни атаки и в двете половини. В заключителните му минути Крис Смолинг отбеляза с глава, но попадението бе отменено за игра с ръка на защитника. След почивката футболистите на Сосиедад бяха по-активните на терена. Прекрасните намеси на Руи Патрисио и напречната греда обаче съхраниха паритета. В последните минути от срещата спречкване между Смолинг и Фернандес завърши с по един жълт картон за двамата. За играчът на домакините това се явяваше втори такъв и респективно червен.

Лацио и Виляреал се сбогуваха с мечтите за титла в Европа

Лацио допусна нова загуба с 1:2 от Аз Алкмар във втората среща между двата отбора на 1/8-финалите в Лигата на конференциите. Фелипе Андерсон откри за "римските орли", но играчите на Сари допуснаха пълен обрат след попадения на Карлсон и Павлидис. Така "небесносините" биват елиминирани от нидерландския тим с общ резултат 4:2.

Андерлехт поднесе една от изненадите в надпреварата. Палачът на Лудогорец отстрани Виляреал с общ резултат 2:1. Първата среща завърши 1:1, а на реванша в Испания белгийците постигнаха минимален успех с гол на Ислам Слимани в 73-тата минута.