С човек повече, Арсенал постигна обрат над първенеца Лестър

5904

Арсенал успя да победи лидера Лестър в двубой от 26-ия кръг във Висшата лига. Артилеристите успяха да надхитрят "лисиците", които изиграха почти цяло второ полувреме с човек по-малко.

Джейми Варди изведе Лестър напред в резултата в 45-та минута след попадение от дузпа, Тио Уолкът изравни в 70-та, а Уелбек в последната 94-та минута донесе победата на домакините.

Феновете на Ливърпул спечелиха войната с ръководството

Феновете на Ливърпул спечелиха своята битка срещу увеличението на цените на билетите за "Анфийлд". Собствениците на Ливърпул Джон Хенр...

В края на първото полувремето главният съдия отсъди спорна дузпа в полза на Лестър, която бе по-скоро спечелена от Джейми Варди, отколкото заради нарушение на Монреал.

В 54-та минута Лестър остана с човек по-малко на терена.Така Арсенал успя да постави под напрежение съперника и достигна до изравнително попадение.

В продължението на редовното време, след центриране от фаул, Йозил със 17-та си асистенция за сезона подаде на Уолкът, който с глава оформи крайното 2:1 и донесе победата на Арсенал.

Пълен репортаж от мача четете в Sportlive.bg.