С кандидат за гол на сезона: Интер срази средняк и запази върха (ВИДЕО)

7004

Интер постигна рутинна победа с 2:0 над Фрозиноне в двубой от 12-ия кръг на Серия А. Федерико Димарко откри резултата в края на първото полувреме с брилянтно изпълнение от над 30 метра, с което даде сериозна заявка за "гол на сезона". Хакан Чалханоолу удвои преднината на своя тим от дузпа в 48-ата минута.

Така "нерадзурите" остават на върха в класирането с 31 точки - 2 пред втория и основен преследвач Ювентус. Фрозиноне се намира в средата на таблицата - 12 позиция, с 15 пункта.

ОЩЕ ОТ СЕРИЯ А: Милан с нова издънка в Серия А, „росонерите“ се сгромолясаха срещу Лече (ВИДЕО)

Ди Марко със сериозна заявка за гол на сезона

На "Джузепе Меаца" възпитаниците на Симоне Индзаги стартираха активно. Маркъс Тюрам и Николо Барела тестваха уменията на противниковия страж Стефано Турати, който се намеси решително и при двете ситуации. В 43-тата минута обаче вратарят бе изненадан и матиран по гениален начин. Димарко получи топката на тъчлинията, напредна няколко метра и отправи превъзходен прехвърлящ шут от сериозна дистанция за 1:0.

Интер Фрозиноне

В началото на втората част Интер удари за втори път. Рейд на Тюрам завърши с нарушение срещу него в наказателното поле. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби обичайният заподозрян Чалханоолу, който не сбърка и удвои аванса на домакините.

Лацио и Рома с хикс в дербито на Рим

По-рано през деня Лацио и Рома направиха равенство 0:0 в 181-ото градско дерби на Рим. Със спечелената точка селекцията на Жозе Моуриньо заема седмо място с 18 пункта в актива си. Отборът на Маурицио Сари е десети със 17 точки.

ДНИТЕ ДО ЕВРО: Ези-тура носи първата титла на Италия