Сити на 1/4-финал за ФА Къп след класика срещу Бристъл (ВИДЕО)

1304
Снимка: GettyImages

Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите на турнира за ФА Къп, след като победи Бристъл с категоричното 3:0 като гост. „Гражданите“ бяха по-добрият тим на терена, като логично спечелиха след попадения на Кевин де Бройне и Фил Фоудън, който се разписа на два пъти.

Манчестър Сити стартира отлично срещата, като можеше да поведе още в началните секунди. Ударът на Калвин Филипс от разстояние обаче срещна напречната греда. В 7-ата минута тимът на Хосеп Гуардиола поведе. След добро подаване на Риад Марез топката достигна до Фил Фоудън, който с майсторски удар я прати в мрежата на съперника. До края на първата част „гражданите“ имаха още няколко добри положения, но така и не успяха да отбележат второ попадение във вратата на Бристъл.

Четвърт час преди последния съдийски сигнал Манчестър Сити стигна до втори гол. Фил Фоудън овладя една топка в наказателното поле на съперника и след рикошет я прати във мрежата на съперника. Десетина минути преди края на редовното време „гражданите“ сложиха точка на спора с трети гол. Кевин де Бройне стреля от границата на наказателното поле, като не остави никакви шансове на стража на домакините.