Тотнъм излъга девет от Ливърпул, „шпорите“ излязоха втори във Висшата лига (ВИДЕО)

3738

Тотнъм спечели дербито на седмия кръг на Висшата лига, след като се наложи над Ливърпул с 2:1 в много драматичен мач. Хюн-Мин Сон се разписа за „шпорите“, а Жоел Матип си отбеляза автогол. За „мърсисайдци“ точен бе Коди Гакпо в самия край на първото полувреме.

Лондончани пък бая се измъчиха при положения, че съперника завърши срещата с 9 души, след като Къртис Джоунс и Върджил ван Дайк бяха изгонени.

Ливърпул нямаше късмет

Мачът започна по ужасяващ начин за Ливърпул. В 24-ата минута Къртис Джоунс влезе много безразсъдно в краката на Бисума и съдията му показа жълт картон. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР, след което играчът на мърсисайдци бе изпратен директно под душовете. Малко по-късно гостите стигнаха до попадение, но то бе отменено заради засада.

В 34-ата минута Тотнъм най-накрая се възползва от численото си предимство на терена и поведе. Ричарлисон намери добре Хюн-Мин Сон, който с удар от близо разстояние се разписа за 1:0. Десетина минути по-късно изстрел на Ричарлисон срещна страничния стълб. В даденото от съдията продължение Ливърпул изравни. Ван Дайк свали добре с глава една топка към Коди Гакпо, който се обърна и със светкавичен удар матира стража на домакините.

Тотнъм се възползва от численото си предимство

Vic is Fully COYS 🙌

Posted by Tottenham Hotspur on Saturday, September 30, 2023

На почивката голмайсторът за Ливърпул трябваше да бъде заменен заради контузия в коляното. Двайсетина минути преди края на редовното време на втората част гостите останаха с човек по-малко. Върджил Ван Дайк си изкара втори жълт картон в срещата и остави отбора си с девет души на терена.

Тотнъм все пак се възползва от предимството си на терена и реализира втори гол в срещата. Попадението падна в шестата минута на даденото от съдията продължение на второто полувреме, след като бранителят на Ливърпул Жоел Матип си отбеляза автогол и по този начин подари трите точки на лондончани.

След успеха си Тотнъм се изкачи на второ място във временното класиране във Висшата лига. Лондончани имат на сметката си 17 точки от началото на сезона и изостават само на една от лидера Манчестър Сити. Ливърпул пък са четвърти с 16 пункта в актива си.

По-рано днес пък Манчестър Сити допусна чутовна издънка в първенството.