Сити и Юнайтед с чутовни издънки, Арсенал разгроми Борнемут (ВИДЕО)

4006

Шампионът на Англия Манчестър Сити и неговият градски съперник Манчестър Юнайтед допуснаха чутовни издънки в мачовете си от седмия кръг на Висшата лига. „Гражданите“ отстъпиха пред Уулвърхемптън като гост, а „червените дяволи“ бяха победени на своя „Олд Трафорд“ от Кристъл Палас. Арсенал, от своя страна продължава отличното си представяне, след като разгроми Борнемут.

Първа загуба за Сити във Висшата лига

Манчестър Сити допусна първата си загуба от началото на сезона във Висшата лига, след като отстъпи с 1:2 пред Уулвърхемптън. Домакините поведоха още в 13-ата минута, след като Рубен Диас си отбеляза автогол. „Гражданите“ успяха да изравнят в 58-ата минута с попадение на Хулиан Алварес.

Радостта на Сити обаче бе кратка, след като в 66-ата минута Матеус Куня намери по отличен начин Хи-Чан Хуан, който оформи крайното 2:1 за домакините. По този начин „вълците“ сложиха край на серията от шест поредни победи на „гражданите“ във Висшата лига.

Край на победната серия на Юнайтед

Манчестър Юнайтед пък допусна изненадваща загуба като гост на Кристъл Палас с минималното 0:1. Единственото попадение в срещата падна в 25-ата минута и бе дело на Йоаким Андерсен. По този начин Кристъл Палас взеха реванш от „червените дяволи“ за поражението с 0:3 в турнира за Купата на Лигата преди дни.

Загубата на Манчестър Юнайтед пък означава край на серията на тима от две поредни победи. За последно тимът на Ерик тен Хаг загуби преди десетина дни, когато отстъпи с 3:4 като гост на Байерн Мюнхен в мач от груповата фаза на Шампионска лига.

Арсенал прегази Борнемут

Арсенал пък не срещна проблеми в двубоя си с Борнемут и се наложи с разгромното 4:0 като гост. „Топчиите“ поведоха след малко повече от четвърт час игра с попадение на Букайо Сака. Минута преди края на редовното време на първото полувреме лондончани удвоиха преднината си, след като Мартин Йодегор бе точен от дузпа.

Малко след началото на втората част Арсенал получи право да изпълни втори наказателен удар. Този път зад топката застана Кай Хевертц, който също нямаше проблеми да преодолее стража на домакините. В третата минута на даденото от съдията продължение Бен Уайт се разписа след асистенция на Йодегор и оформи крайното 4:0 за „топчиите“.