Форматът на Европейското по футбол 2020 може да бъде променен, съобщи The Sun. Заради пандемията от коронавирус УЕФА обмисля възможността да съкрати списъка с градовете, които ще посрещнат мачове от европейския шампионат.
Още: Футболист на Ювентус се завръща в английската Висшата лига срещу 30 милиона евро
Още: Клуб от Висшата лига предложи конкретна цена за футболист на Барселона
В най-лошия случай турнирът ще се проведе в една страна с използването на четири стадиона. Това може да бъде направено за да бъде съкратен броят на пътуванията в условията на пандемия.
Съобщава се, че Баку, който сега е в зона на конфликт с Армения, както и Санкт Петербург могат да станат първите градове, които ще бъдат съкратени от УЕФА.
Евро 2020 бе преместено за 2021 г. заради пандемията от коронавирус, като УЕФА реши да не променя името на турнира.
Още: Високоскоростно крило на Висшата лига премина в Серия А
Първенството на Стария континент по програмата трябва се проведе в в 12 града – Амстердам, Баку, Билбао, Букурещ, Будапеща, Копенхаген, Дъблин, Глазгоу, Лондон, Мюнхен, Рим и Санкт Петербург. Националните отбори ще се сражават за трофея от 11 юни до 11 юли. Финалът ще се играе в столицата на Великобритания.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Национал на Франция, изиграл над 200 мача за ПСЖ, се сби със съотборник и бе изключен от отбора си
Още: Когато Диего Марадона замени бутонките с... боксови ръкавици (ВИДЕО)