Юнайтед се измъчи с четвъртодивизионен тим, но продължи напред във ФА Къп (ВИДЕО)

2471

Манчестър Юнайтед постигна изключително труден успех с 4:2 при визитата си на Нюпорт Каунт в двубой от четвъртия кръг на турнира за ФА Къп. Попадения на Бруно Фернандеш и Коби Мейно дадоха наглед комфортен аванс на "червените дяволи" в първите минути. Брин Морис и Уил Еванс обаче се разписаха, за да върнат четвъртодивизионния тим в мача.

Лесен жребий за Манчестър Юнайтед

Все пак Антъни, който по-рано се отчете с асистенция, отбеляза и изведе отбора си отново напред. В добавеното време на сблъсъка Расмус Хойлунд записа името си сред голмайсторите. В следващата фаза на надпреварата манчестърци ще се изправят срещу победителя от двойката Бристол Сити - Нотингам Форест.

ОЩЕ ОТ ФА КЪП: Дни след шокиращата новина за Клоп: Ливърпул е на 1/8-финал за след здрав бой над Норич (ВИДЕО)

Дните до Евро

Бързи попадения дадоха аванс на Юнайтед

Очаквано възпитаниците на Ерик тен Хаг стартираха по-добре срещата. В седмата минута Антъни подаде на Фернандеш, който матира противниковия страж и откри резултата. Само 6 по-късно Диого Далот асистира на 18-годишния Майно. Младият полузащитник вкара дебютното си попадение за "А" селекцията на Манчестър Юнайтед. Натискът на гостите продължи, а Гарначо нацели напречния стълб.

"Червените дяволи" минаха през ада

Нюпорт се съвзе от началния шок. В 36-ата минута, с помощта на рикошет в тялото на Лисандро Мартинес, Морис намали изоставането на своя тим. 120 секунди след почивката домакините шокираха елитния си съперник. Евънс засече центриране и възстанови паритета. "Червените дяволи" мигновено вдигнаха оборотите. В 68-ата минута Люк Шоу разтресе гредата с шут от разстояние, топката се озова в Антъни, който нямаше проблем да я довкара в опразнената врата. В добавеното време Хойлунд също се разписа за крайното 2:4.

РЕЗУЛТАТИ ОТ ФА КЪП: Нюкасъл и Брайтън са напред, Груев и Лийдс ще преиграват (ВИДЕО)