В голово шоу: Белгия пречупи Германия за пръв път от 1954 г. (ВИДЕО)

3119

Белгия записаха исторически успех срещу Германия с 3:2 в приятелски мач на "Райн Енерги Щадион" в Кьолн. Яник Караско и Ромелу Лукаку дадоха аванс на "червените дяволи" още преди да изминат десетина минути от дербито. Никлас Фюлкруг намали изоставането на немците от дузпа малко преди почивката. Попадения на Кевин де Бройне, който преди това се отчете с две асистенции, и Серж Гнабри през второто полувреме оформиха крайния резултат. Това е първа победа за белгийците над Бундестима от 1954 г. насам.

В 6-ата минута Де Бройне намери Караско, който елиминира Мариус Волф и матира Тер Стеген. Халфът на Манчестър Сити асистира и на Лукаку в следващото нападение за 0:2. Таранът на "червените дяволи" уцели греда в средата на първата част, а Фюлкруг върна надеждите в Кьолн с гол от 11-метров наказателен удар в 44-ата минута.

След почивката възпитаниците на Флик взеха изцяло инициативата. Тимо Вернер се разписа, но попадението бе отменено заради засада. Немците пропуснаха още добри положения, за което Де Бройне ги наказа в 78-ата минута, реализирайки за 1:3. В заключителните моменти Гнабри първо нацели гредата, а в 87-ата минута оформи крайното 2:3.

Двата тима записаха убедителни успехи през изминалите дни - Германия спечели проверка с 2:0 над Перу, докато Белгия отнесоха с 3:0 Швеция при визитата си. Вижте коя е голямата изненада в квалификациите за ЕВРО 2024!