Зрелище и куп обрати: Дортмунд излъга Атлетико Мадрид в голово шоу (ВИДЕО)

2543

Борусия Дортмунд е на 1/2-финал в Шампионска лига! "Жълто-черните" елиминираха Атлетико Мадрид от надпреварата с общ резултат 5:4. На реванша в Германия възпитаниците на Един Терзич надделяха над "дюшекчиите" с 4:2 в голов трилър, изпълнен с обрати. Халфът Марсел Забицер блесна с две асистенции и попадение.

Борусия поведе преди почивката

Така Дортмунд ще премери сили с ПСЖ, който отстрани Барселона. Иначе на "Сигнал Идуна Парк" домакините поведоха през първото полувреме чрез голове на Юлиан Брандт и Ян Маатвсен, който се възползва от пас на Забицер. Отговорът на гостите дойде след почивката.

Дните до Евро

Атлетико изравни в мача и поведе в общия резултат

Първо Матс Хумелс прати топката в собствената си врата, а в 64-тата появилият се от скамейката Анхел Корея възстанови паритета. При този резултат напред продължаваше испанският тим, но "жълто-черните" бързо се съвзеха, а Марсел Забицер демонстрира огромната си класа.

Героят за Борусия е Марсел Забицер

Той асистира на Никлас Фюлкруг за 3:2. Четвърт час преди да изтече редовното време австрийският полузащитник отправи мощен шут с левия крак от границата на наказателното поле и подпечата класирането на Дортмунд за полуфиналите.

БУНДЕСЛИГА: Байерн се върна на победния път, 10 от Дортмунд устискаха ценен успех (ВИДЕО)