В горещо време зеленчуците и плодовете в градината изискват специални грижи, това се отнася и за доматите. В случая няма да има реколта. Необходимо е да се комбинира поливането в горещо време с торене. Калиевият нитрат ще бъде особено полезен.
Още: 3 лесни техники: Как правилно да изсушите босилек от градината си
Още: Мисията възможна: Как да се отървете от градинските хлебарки
Поливане на доматите в жегата
20 грама от продукта се разреждат в 10 литра вода и се поливат корените на доматите. За всеки храст трябва да използва 1 литър от този тор.
3 сорта домати, които може да засадите през юли - ще берете реколтата им до октомври
Този метод ще ви позволи да съберете голяма реколта от домати. Ще можете да наберете много едри сладки плодове от храстите, които са идеални за мариноване или други заготовки, както и за консумация в прясно състояние.
Още: Засадете това до доматите и реколтата ви ще се умножи по ДВЕ
Още: Най-популярните сортове мента, които да засадите в градината си
В горещо време полезните вещества се губят от почвата особено бързо. В задушното лято е необходимо да ги прилагате допълнително под храсти и дървета.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Може ли да се варосват овошките през май?
Още: Как да спасите растенията си от недостиг на хранителни вещества – основни признаци и решения
Почвата, върху която растат доматените храсти, трябва периодично да се навлажнява. Редовното поливане с достатъчно количество течност е условие, което трябва да се спазва.
Пренебрегването на правилото може да доведе до липса на влага и следователно до лошо образуване на плодове. Това означава, че добивът на градинската култура ще бъде нисък. Но проблеми могат да възникнат и при излишък на вода.
Как правилно да поливате домати в горещо време?
През горещите периоди доматите трябва да се поливат по-често от обикновено. Не веднъж седмично, а веднъж на два дни. Обикновено трябва да изразходвате около половин кофа вода за всяко растение. Трябва обаче да се съсредоточите не толкова върху календара и обема на течността, а върху състоянието на почвата. Почвеното покритие не трябва да остава сухо дълго време.
Още: Не ги пропускайте: 3-те най-важни градинарски задачи през май
Още: Листните въшки няма да припарят до градината ви: Домашни рецепти за защита на растенията
Някои градинари просто пропускат правилния момент на поливане. В резултат на това почвата изсъхва силно. Тази ситуация може да бъде коригирана. Но само чрез постепенно поливане с първоначално използване на относително малки обеми течност (около литър на храст).
Но често градинарите правят сериозна грешка: те силно навлажняват изсъхналата почва. Не трябва да правиш това. Голямо количество вода, навлизащо в почвата наведнъж, няма да помогне за решаването на проблема. Напротив, прекомерното поливане в този случай ще навреди значително на растението. Съществува риск от пълна загуба на реколтата.
Първи признаци на мана по доматите - ето как да ги разпознаете