Художници ще спасяват Пловдивския драматичен театър

09 октомври 2013, 15:00 часа 21079 прочитания 0 коментара

Картини на 20 известни български художници ще бъдат изложени на благотворителна изложба в полза на Пловдивския драматичен театър.

Това каза Кольо Карамфилов, организатор на благотворителното събитие, което ще се открие утре в галерия P.A.R.K., съобщи БГНЕС.

Още: С помощта на доброволци изгубила се възрастна жена е намерена близо до вилната зона на "Горна баня"

Още: Български ученици спечелиха титла в световно състезание с водородни колички


"Като възпитаник на Училището за сценични кадри се чувствам свързан с театъра и не мога да стоя безучастен след пожара на голямата сцена", заяви известният художник. Инициативата се е родила съвсем спонтанно, а цените на картините умишлено ще бъдат достъпни, за да може да се продадат. Те ще бъдат представени на търг, а ако той се окаже успешен, Карамфилов обеща втора - по-мащабна акция.

Сред художниците, дарили безвъзмездно свои творби, са Станимир Видев, Атанас Хранов, Веско Велев, Георги Щърбев и други.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес