Лекари платиха от джоба си изкуствената става на пациентка

24 август 2018, 14:01 часа • 4013 | прочитания

Благороден жест направиха лекари от Русе към пациент в нужда. Медиците от клиниката по ортопедия в Университетската болница "Канев" са събрали средства да доплатят поставянето на изкуствена тазобедрена става на 86-годишна социално слаба жена.

Още: Благотворителната изложба "Шофирай със сърце и разум" гостува в Бургас

Още: Подаряват козунаци на пенсионери и хора в нужда утре, 17 април 2025

Ставата се оказва прекалено скъпа за възрастната жена, която живее със слепия си син. Тя споделя, че двамата разполагали само с 300 лева.

Лекарите обаче бързо вземат решение да помогнат. "Става въпрос за един напълно осъзнат и осмислен спонтанен жест от наша страна", посочват докторите от отделението пред bTV.

Възрастната жена вече се възстановява след операцията и дори прави първи крачки в отделението за рехабилитация.

Още: Голямо благотворително събиране на капачки, стотинки и парични дарения

Още: Синоптиците на NOVA търсят дом на бездомни кучета

Пациентката Йорданка Тричкова споделя, че в болницата са много внимателни и ѝ помагат полека вече да се придвижва сама. "На лекарите им пожелавам много здраве", казва Йорданка.

От болницата заедно с общината и Съюза на слепите са настанили временно сина на Йорданка в социално заведение. Клиниката ще събере и още средства, с които жената да посрещне нуждите си след изписването.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес