"Опитваме се да създадем проблем, който не съществува. В момента няма никакъв проблем във водите за къпане. Имаме данни, няма никакви отклонения", това заяви доц. Ангел Кунчев относно очакваното замърсяване в Черно море след взрива на язовир "Нова Каховка".
Още: В „Сърце и Мозък“ се провежда първи курс по ендоскопска гинекологична хирургия за специалисти
Още: Случаите на COVID-19 растат, засега без натиск върху болниците
"Ако има някакво замърсяване то ще бъде или с разлят нефт, или с предмети, които не могат да се разтворят във водата. В момента нямаме данни от колегите в Румъния, които са по-близо. Те ще бъдат нас предвестник. Проблем има само в Одеса и то там, където реката се влива в Черно море", каза той по БНТ.
"Морската среда не е добра за развитието на микроорганизмите. Трупове на животни са идвали и преди, не е нещо невиждано и нечувано", увери доц. Кунчев.
"Факт е, че това е екологична катастрофа, но вероятността да достигне до нас не е много голяма. Не би трябвало това да влияее на хората, които са решили да почиват на нашето Черноморие", категоричен бе той.
Още: Тежки сърдечни проблеми: "Пирогов" за смъртта на полицая в центъра на София
Още: Безплатни срещи с експерт в естетичната и реконструктивната хирургия в София
ОЩЕ: Разпространиха сателитни СНИМКИ на разрушения язовир "Каховка"
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Предложение: До 5 г. затвор за притежание на райски газ
Още: Нарушения и 94 млн. лв. загуба: Правителствена болница се оправда с предишното ръководство