Получих неочаквано признание. Това съобщава в своя личен профил във Фейсбук проф. д-р Георги Чернев, ръководител на кожната клиника на МВР болница в София.
Още: КЪПАНЕТО ЗАБРАНЕНО! Какви инфекции можете да хванете във водоемите
Още: Кои животни могат да броят и знаят проста математика?
Какво е признанието
Според написаното от професор Чернев, става въпрос за припознаване на неговите усилия като публикуващ научна работа от калифорнийската индексационна система за учените в световен мащаб (ScholarGPS). Системата е водещият световен онлайн източник за анализ на научна дейност в академичните среди. Тя представлява непрекъснато актуализирана, напълно индексирана компилация от метаданни, съответстващи на над 200 милиона архивни публикации (статии в списания, книги, глави в книги, доклади от конференции и патенти), извлечени от онлайн източници по целия свят.
Още: Замърсени лекарства и рак на кожата: Нови български данни от проф. Георги Чернев
"Официално зачислен/припознат и индексиран съм към 0,05% от топ учените в световен мащаб съобразно активността ми на публикуване на научни трудове, принос и реализации и трябва да се регистрирам в платформата, с което официално да приема това признание/ранкиране", пише проф. д-р Чернев, като представя и поканата.
Още: Таласофобия: Разкриха защо много хора се страхуват да влязат в морето
Още: Защо лицата на бегачите на дълги разстояния се променят драстично? Учените обясняват
Профилите в ScholarGPS включват пълната история на дейностите на даден човек: публикации, институционални връзки, специалности, сътрудници и показатели за научно класиране. Глобалната общност от учени, включени в базата данни, се състои от над 30 милиона учени от 55 000 институции. В допълнение към профилите на отделни учени са предоставени резултатите от изследванията и класациите на над 15 000 академични институции в над 200 държави.
Контролирано предизвикан рак: Проф. Георги Чернев обяснява как този бич може да намалее
Още: Нови археологически находки: Откриха древноегипетски гробници с керамика и човешки останки
Още: Хеликоптерът на Леонардо да Винчи може да направи съвременните дронове по-невидими