Учени смятат, че са открили най-големия динозавър, живял някога

17 май 2014, 13:27 часа 110530 прочитания

Палеонтолозите смятат, че са открили вкаменелости от най-големия динозавър, живял на Земята, съобщи Би Би Си, цитиран от БНР.

Още: Хората преобразяват Земята с огън поне от 50 000 години

Още: Ден на целувката: Как технологиите пренаписват езика на любовта

Костите на праисторическия гигант са открити в Аржентина. Той е бил дълъг 40 метра, висок 20 и е тежал 77 тона - колкото 14 африкански слона.

 

Доктор Диего Пол обяснява как е било изчислено теглото на динозавъра. "За да изчислим телесната маса, колко е тежал динозавърът, трябва да имаме размера на обиколката на раменната кост - от рамото до лакътя, и обиколката на фемура - коста от бедрото до коляното. Тези кости поддържат цялото телесно тегло", заявява той.

Още: Как са се образували континентите — учени предлагат нова версия

Още: Неприятно, но факт: 12% от дамите са алергични към секса, какви са симптомите?

Според учените огромното тревопасно животно е обитавало земите на днешна Патагония преди около 100 милиона години в края на периода Креда. Костите му били открити случайно от местен фермер.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес