Ансамбълът ни завоюва среброто на Световното в Пезаро

7866

Ансамбълът ни по художествена гимнастика завоюва среброто в многобоя на Световното първенство в Пезаро!

Симона Дянкова, Теодора Александрова, Мадлен Радуканова, Елена Бинева и Лаура Траатс получиха оценка от 18.650 за изпълнението си на обръч, докато на 2 въжета и 3 топки те заслужиха 18.300.

Невяна Владинова спечели медал на Световното първенство по художествена гимнастика

Най-добрата ни гимнастичка Невяна Владинова спечели първи медал на Световното първенство по художествена гимнастика в Пезаро, Италия. В...

Сборът от 36.950 точки отреди на родните грации второто място в класирането. Нашите бяха изпреварени единствено от защитаващият титлата си ансамбъл на Русия, който приключи със сбор 37.700. Бронзовите медали са за отбора на Япония със сбор 36.650.

Това е втори медал за България от световното в Пезаро след бронзовото отличие на Невяна Владинова във финала на топка. Утре надпреварата за ансамблите продължава във финалите на отделните уреди, където родните грации ще се борят за още медали.