Блестяща Златислава Чуканова на крачка от квота за Игрите в Париж

1104
Снимка: Официална фейсбук страница на БФБокс

Българската националка по бокс Златислава Чуканова е само на крачка от спечелване на квота за Олимпийските игри в Париж през лятото. Родната състезателка се класира на 1/4-финалите на турнира в италианския град Бусто Арсицио, след като победи по категоричен начин представителката на Йордания Хана Насар.

Златислава Чуканова сгази йорданка

В категория до 50 килограма Златислава Чуканова демонстрира страхотна игра във всички рундове като не остави никакви шансове на йорданската си съперничка. В крайна сметка българката се класира за 1/4-финалите на надпреварата, която осигурява квоти за Игрите в Париж, с категоричните 5:0 съдийски гласа.

Блестяща Злати Чуканова на победа от квота за Париж! 💯🇧🇬 Страхотна игра, агресия, много добро движение по ринга,...

Posted by Българска Федерация по Бокс on Sunday, March 10, 2024

Чуканова ще срещне боксьорка от Филипините

На българската боксьорка ѝ трябва само още една победа, за да подпечата визата си за Олимпийските игри. Следващият съперник на Златислава Чуканова в Бусто Арсицио е представителката на Филипините Айра Вийегас. Битката за място на полуфиналите е насрочена за понеделник, 11 март вечерта.

Онази вечер пък Антъни Джошуа набързо приспа Франсис Нгану.