Невероятен обрат и втора победа за Полина Трифонова на Олимпийските игри

10098
Снимка: БФ тенис на маса

29-годишната българка Полина Трифонова спечели втория си мач на Олимпийските игри в Токио. Тя осъществи фамозен обрат, за да си гарантира успеха, като победи Сара де Нуте от Люксембург, а за целта дори спаси и мачбол.

Мачът тръгна според прогнозите (които определяха българката за аутсайдер) и след размяна на геймове (6:11 и 11:6) тя дръпна и се доближи на един от спечелването на мача (взе третия гейм с 11:4 и четвъртия с 11:8).

Олимпийските игри в Токио започват официално - научете всичко за тях и къде да ги гледате

Старт на Олимпийски игри 2020! Официалното откриване на най-големия спортен форум на света е днес, 23 юли, макар че по традиция някои с...

Тогава обаче Трифонова демонстрира изключителен характер и взе три поредни много, много оспорвани гейма, продължили средно по 10 минути. За да намали изоставането си затвори гейм номер 5 с резултат 12:10, последва изравняване на резултата с 11:9, а в решаващата последна част си гарантира преднина още от самото начало и така и не я изпусна, за да надделее с 11:8 за 11 минути игра.

Кой ще е следващият съперник на българката и кога е мачът - четете в Sportlive.bg!