Страхотен Рами Киуан е на победа от квота за Олимпийските игри

3234
Снимка: facebook.com/BulgarianBoxingFederation

Българският национал по бокс Рами Киуан е само на една победа от взимането на квота за предстоящите Олимпийски игри в Париж. Родният състезател се класира за 1/4-финалите на квалификационния турнир в италианския град Бусто Арсицио, след като се наложи над представителя на Киргизстан Сиргак Абиджапар.

Рами Киуан се представя отлично

В категория до 71 килограма Киуан демонстрира страхотна форма и тотално надигра съперника си пред всички рундове на схватката. Българският боксьор не остави шансове на киргизстанеца и в края на срещата заслужено спечели с единодушно съдийско решение – 5:0 гласа, с което се класира и за 1/4-финалите на турнира.

Браво! И Рами Киуан на победа от квота за Париж 💯🇧🇬👊 Рами Киуан последва Златислава Чуканова и се класира за...

Posted by Българска Федерация по Бокс on Sunday, March 10, 2024

Бразилец на пътя на Киуан

В битка за място на полуфиналите на надпреварата в Бусто Арсицио Рами Киуан ще срещне бразилеца Вандерсон де Оливейра. Кариоката е бронзов медалист от последното световно първенство в Ташкент. Българският боксьор трябва да се класира в Топ 4 на своята категория, за да вземе квота за Олимпийските игри в Париж през лятото.

По-рано днес Златислава Чуканова също се класира за 1/4-финалите на надпреварата в категория до 50 килограма при дамите.