Страхотно! Сестри Стоеви са на полуфинал на Европейското по бадминтон

1134
Снимка: Българска Федерация Бадминтон/Bulgarian Badminton Federation

Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за полуфиналите на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон в германския град Саарбрюкен, което е последна квалификация за Олимпийските игри в Париж 2024.

Победа над домакините за сестри Стоеви

Сестрите, които са трикратни шампионки на Стария континент, са поставени под номер 3. На 1/4-финалите от надпреварата те победиха представителките на домакините и пети в схемата Линда Ефлер и Изабел Лохау с 21:15, 21:14 за 45 минути.

ПРЕДИ 2 МЕСЕЦА: Доминация: Сестри Стоеви спечелиха силен турнир по бадминтон в Баку!

Дните до Париж

Кои са съперничките на финала?

Стефани Стоева и Габриела Стоева водеха в резултата почти през целия двубой, а във втория гейм взеха аванс от 15:9 и без проблеми затвориха срещата. В спор за място на финала възпитаничките на Петя Неделчева-Хранова ще играят срещу осмите в схемата Бенгису Ерчетин и Назлъджан Инджи.

ОЩЕ: Стефка Костадинова каза колко квоти за България очаква за Париж 2024