Тасева със сребро и на бухалки, ансамбълът ни - шести във финала на пет топки

699 0
photo of Тасева със сребро и на бухалки, ансамбълът ни - шести във финала на пет топки
Катрин Тасева спечели втори сребърен медал в последния ден от Световната купа по художествена гимнастика в София, след като даде втори най-добър резултат във финала на бухалки, предаде БГНЕС.

Българската гимнастичка се представи отлично и получи оценка 20.650 точки за изпълнението си, като бе победена единствено от Линой Ашрам от Израел, която бе оценан от съдиите с 20.900. На трето място се класира рускинята Александра Солдатова с 20.050. По-рано днес Тасева спечели сребърен медал и във финала на топка, а вчера тя завоюва бронзовия медал в многобоя.

Катрин Тасева: Българските гимнастички са много конкурентноспособни

„Мисля, че всички български гимнастички сме много конкурентоспособни и то не само на рускините, а на абсолютно всички“, тов...

А иначе Националният ансамбъл по художествена гимнастика остана на шеста позиция в крайното класиране на финала на пет топки. Българските момичета допуснаха грешка и изпусната топка малко преди края на съчетанието си и получиха оценка 21.050 точки. В последствие от нашия щаб подадоха контестация, която обаче не бе уважена от съдиите и оценката остана същата.

Златният медал бе спечелен от ансамбъла на Беларус, който се представи на много високо ниво и получи оценка 23.600. Сребърният медал бе спечелен от отбора на Япония с 23.250, а на почетната стълбичка се качиха и рускините с 23.150.

По-късно тази вечер българският ансамбъл в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс, Ерика Зафирова и с треньори Весела Димитрова и Михаела Маевска, ще участва във финала на обръчи и бухалки.

Рейтинг: 5 от 5. Гласували общо: 1 потребители