За трети път: Ангел Русев стъпи на европейския връх в щангите!

3198
Снимка: Screenshot / bTV

България отново е на европейския връх във вдигането на тежести. Ангел Русев стана европейски шампион за трети път в кариерата си, след като спечели титлата в категория до 55 кг на Европейското първенство в Ереван.

Българинът събра двубой от 250 кг (109 кг в изхвърлянето, 141 кг в изтласкването), за да изпревари Рамини Шамилишвили от Грузия с двубой от 249 кг и Валентин Янку от Румъния с двубой от 245 кг.

В същата категория друг българин - Денис Данев, завърши на шеста позиция. Неговият резултат в двубоя бе 222 кг, като в отделните движения постигна 96 в изхвърлянето и 126 кг в изтласкването.

Русев извоюва европейската си титла във второто движение, когато дори не се наложи да прави трети опит. Той стартира със 135 кг, с които нямаше никакъв проблем, след това увеличи на 141 кг и също вдигна успешно.

По този начин българинът стигна до третата си европейска титла - предишните бяха завоювани през 2021-ва в Москва и през 2022-ра в Тирана. Той има и бронз и сребро от европейски първенства.

По-късно днес от 19.00 часа е състезанието в категория до 61 кг при мъжете, където България ще бъде представяна от Иван Димов и Габриел Маринов.

Още спортни новини ще намерите в спортната секция на Actualno.com!