Журналистката Полина Паунова сподели иронична публикация по адрес на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. В историята ясно се разпознават имената на политически лидери и са в контекста на протестите за върховенство на закона и правото, за които Борисов каза, че не бил видял и чувал.
Споделяме текста на публикацията й:
"Из тайния дневник на ББ | София 23 юли, 2025 г.
Мило Дневниче,
Отдавна не съм писал, ама нямам време, Делян непрестанно ми поставя задачи, а аз като съм казал и не мога да се отметна - работа, работа, работа.
Още: Опитва ли Пеевски да разцепи ГЕРБ? Прогнозите на Искрен Митев (ВИДЕО)
Та, днес ме прати да кажа на тия с микрофоните в парламента, че протести не съм виждал. Питат ме как ще коментирате протестите в София, а аз добре че знам вица “Ау, глиган! Полазил ме е!” и реагирах мигновено: Протести ли? Не съм видял. Добре ми се получи.
Обаче видях някакви снимки, дето се разпространяват в социалните мрежи - вчера, докато се провеждаха протестите на хиляди хора, които не съм видял да се провеждат (ако ме разбираш, Дневниче) много полицаи пазят централата на Делян. Да не би някой от протестиращите, които аз не знам, че протестират, да се сети че трябва да протестира пред новото начало, което е началото от 2013 г, демек - старото начало. Обаче никой не се сети да иде да до там да протестира (нищо, че протести няма). Момчетата от МВР си седяха без работа. То така много готино: хем им увеличихме заплатите, хем трябва да пазят Дидо, хем няма от кого.
Още: Биещото сърце на партията никога не е спирало и ще ни бие с 200, ако дремем
Обаче мисля си - добра идея е това. И нашата централа трябва да я пазят от протестиращите (които аз не съм виждал и следователно не протестират). Щото ще се сети някой от тия, дето не протестират да дойде пред нашата централа и ще ми обади гаража, откъдето влизам и после аз пак ще казвам, че няма протести, ама ще ми създадат неудобства. Даже ей сега ще звънна на Дани да прати там момчета. Ма те били необучени, ама не знаели как да бъдат полицаи - да седят отпред като щит от хората (които не протестират). То затова подготовка не се иска особена, нали получават заплати. Ако някой се сети да дойде, де.
Иначе, да ти кажа, дневниче, както много добре ми се получи с протестите, дето викам, че ги няма, още по-хуабво стана с политическата отговорност. Похвалих правителството, ама казах да си носи то гайлето, защото аз съм просто депутат.
От 2013 г. викам, че Делян е просто депутат, ама вече не става - не ми дава така да говоря за него, трябвало по-уважително. И аз изпълнявам: ма обяснявам, че пием кафе, ама му благодаря - всичко каквото каже. Проблемът е, че то всичко това е вярно, ама ако може да не ходя да се снимам и аз на герба в кабинета му. Затова и гледам тая отговорност да я метна на Росен - ми негово е правителството, дето съществува заради Делян. А аз съм …просто депутат.
Мисля скоро да пробвам да се обявя и против Сарафов, както днес се обявих против промените с комисията Антикорупция. И това хубаво ми се получи: Ама аз съм против, но хем съм просто депутат, хем парите от Брюксел зависят от това. Така хем Делян сит, хем аз - просто депутат.
Иначе гледам някакви снимки разпространяват на Борислав. Дидо го е пуснал в отпуск явно. Ама той толкова работи свърши с КПК напоследък. Трябва да си почива човекът. Което ми напомня - за мен отпуск няма ли като за Борислав, то верно че съм просто депутат, ама и аз работя."