Детска градина „Звънче“ в Стамболийски става обучителен център към Министерството на образованието и науката, съобщава кметът на общината Георги Мараджиев.
Още: Зам.-кмет на Пловдив участва в откриването на Дневен център за пълнолетни лица с увреждания
Още: Кметът на Пловдив посрещна председателя на Европейския съвет
„Директорът на детската градина г-жа Славка Зашева беше при мен и ми съобщи новината, която е резултат от две успешни години на прилагане на модела, наречен „Утринна приказка“. Градината става базова за обучение и подпомагане на учители от цяла Пловдивска област в теорията и практиката на модела "Утринна приказка". Гостите педагози ще могат да наблюдават как колегите им от ДГ "Звънче" изграждат учебна среда, която осигурява на децата участие в нея според интересите им“, поясни кметът.
Той поздрави екипа на забавачницата за признанието, получено за техния труд.
Още: Община Пловдив призова да се помага за кастрацията на бездомни кучета
Още: "Няма човек - няма проблем": Заплахи към младежите на Карлово след протеста им срещу кмета (СНИМКИ)
„Няма как да не кажа и че съм щастлив като кмет, защото специалисти от нашата община са първи в придобиването на този ценен опит в работата с деца и той ще бъде споделен и приложен в други детски градини в областта. Обучението започва на 1 октомври. Пожелавам успех на екипа на детската градина“, посочва още Мараджиев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В присъствието на кмета на Пловдив започна изграждането на нова спортна зала
Още: Стартира кампанията на Пловдив за подпомагане кастрацията на домашни кучета и котки