Законът за социалните услуги е подложен на целенасочена атака и критики от страна на граждански организации. Това заяви народният представител Светлана Ангелова от ГЕРБ по време на дебата за отлагане влизането в сила с шест месеца.
Още: "Галъп": Мнозинството от българите не вярват в успеха на вотовете на недоверие
Още: Илияна Йотова обясни защо е помилвала Десислава Иванчева
Управляващата партия настоява да се отложи законът с половин година, за да се проведат допълнителни дискусии с организациите и НПО-та.
Ангелова заяви, че в общественото пространство редица сдружения не интерпретират текстовете правилно, с което създават допълнително напрежение.
Депутатът уточни, че законът не касае единствено децата, тъй като за тази цел си има отделен закон и отново подчерта, че с него не се цели да се отнемат деца от родителите.
Още: "Борисов пак е тръгнал по сокаците като премиер, но истинският такъв е Пеевски": ДБ след критиките
Още: Кражба на гласове? "Продължаваме промяната" изпрати сигнал за Портних в КПК