Атанас Пеканов: Усилията ми ще бъдат насочени към изпълнението на ПВУ

01 август 2022, 16:22 часа 5981 прочитания

Усилията ми в идните месеци ще бъдат насочени към изпълнението на Плана за възстановяване и устойчивост, оперативните програми, както и европейските теми като цяло.

Още: "БДЖ имат достатъчно проблеми, за да им измисляме нови": Репортаж ядоса Гроздан Караджов

Още: "Съдружници по неволя сме": Киселова отговори на Йотова за подкрепата от Пеевски

Това коментира днес Атанас Пеканов, който по-рано днес бе обявен от президентската институция за служебен вицепремиер по управление на европейските средства. Той заемаше този пост и в рамките на предишното служебно правителство на президента Румен Радев.

Във Фейсбук профила си Пеканов написа: "Приятели, приех поканата на президента Румен Радев отново да заема отговорната позиция на вицепремиер по управление на европейските средства в служебния кабинет. Макар сложните задачи, които стоят пред страната ни, да изискват работещо Народно събрание, политическата криза доведе до нови предсрочни парламентарни избори. В следващите няколко месеца държавата ще бъде управлявана от служебно правителство и благодаря на държавния глава за доверието.

Встъпвам с ясна представа за трудностите, пред които ще бъдем изправени. Ще работим усилено, с компетентност и грижа за хората, за да гарантираме, че България ще премине през поредните турбуленции.

Още: Пеевски: Системата на МВР има нужда от своето ново начало

Още: "Кабинет ще има, докато каже Пеевски": Йотова за кабинета и сблъсъците за еврото

Усилията ми в идните месеци ще бъдат насочени към изпълнението на Плана за възстановяване и устойчивост, оперативните програми, както и европейските теми като цяло.

Вярвам, че с много труд и целенасочени действия, можем да донесем успокоение в тези предизвикателни времена, да помогнем на институциите да работят в полза на обществото и да допринесем то да бъде по-сплотено и успешно", казва новият служебен министър.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес