Бой, обиди и скандали - така започна драматичното заседание на Националния съвет на СДС в "Красно село", на което трябва да се реши съдбата на партията.
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
Лидерът Божидар Лукарски поиска да насочи партията към „консервативно-патриотична” коалиция с НФСБ, а структури на „сините”, които предпочитат обединение в дясно, поискаха оставката му. Румен Христов и Емил Кабаивнов се смятат за основни лица на опозиционния лагер.
Двата лагера взаимно се обвиняват в апаратни игри. Доведени са и частни гардове, за да пазят форума.
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Кръговете около председателя вече опитаха да изключат недоволните с формалния мотив, че не са плащали членски внос, а днес се стигна до физически сблъсъци.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
"Има хора в залата, които нямат право да гласуват. Чакаме да напуснат залата и ще преминем към гласуване", заяви спокойно Божидар Лукарски, който не мисли за оставка, предаде bTV.
След обявената почивка Божидар Лукарски и хората му напуснаха заседанието. Противниците му обаче останаха в опит все пак да го проведат. Заради това бяха обвинени в опит за вътрешнопартиен преврат.
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски