БСП претендентката за кмет на София чертае нови идеи и схеми за бъдещето на София

30 август 2023, 08:40 часа 2743 прочитания 0 коментара

Аз обявих, че приемам номинацията за кмет на София, но все още има партийни процедури. Още съвсем в началото заявих, че има основни параметри да се съглася, тъй като смятам, че ситуацията е нестандартна. Някои партиини и лични амбиции трябва да се пооберат. Затова поставих въпроса, че трябва да има представители на работещите софиянци. Това заяви кандидатът за кмет на София на БСП-София и „Левицата” Ваня Григорова пред БНТ.

Още: За Гуцанов президентът трябва да е "ляв и социален", а явно не обединител на нацията, както е в Конституцията

Още: "Кандидатурите на "опитомената левица" увеличават шансовете на демократичните сили": Атанасов за Йотова или Киселова за президент

По отношение на гласуването тя смята, че е добре да бъде смесено.

"Като човек, участвал в СИК, гласуването с машина помага с липсата на кадри, но е много по-трудно. Разбирам притесненията на част от възрастните хора, че не могат да се справят, затова на места е хубаво да има опция за хартиено гласуване."

Според нея в София парите за социални услуги са малко. Това е така, тъй като управлението е дясно.

Още: Предложение: Черноморският регион да бъде припознат равностойно на тези, граничещи с Украйна, Беларус или Русия

Още: Зафиров обяви едно от възможните имена за номинация на "БСП – Обединена левица" за президентските избори

"Няма как да очакваме разходите за социални дейности да бъдат достатъчни. Общинските ДКЦ-та изглеждат като след война. Често няма базово обурудване", допълни Григорова

ОЩЕ: Симеон Славчев към Ваня Григорова: От евроатлантиците или от работещите, мислещите и родолюбивите българи искаш подкрепа? 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес