Проблемите с машините са резултат от недобрата координация между институциите, отговорността е на ЦИК. Като свършат изборите, трябва да се постави въпросът за доверието в изборния процес. Това заяви премиерът Николай Денков, след като упражни правото си на глас.
Още: "Ако исках да е шумно, щеше да има цирк": Ваня Григорова за раздялата си с БСП
Още: ДБ не искат да торпилират еврозоната: Атанас Славов каза ще го бъде ли вотът на недоверие
Още: България гласува на втори тур на местни избори и с хартия, и с машина (СНИМКИ)
Излезте и гласувайте за този, който искате да управлява. Независимо дали с машина или хартия, излезте и гласувайте. Имаме проблем с доверието, то беше нарушавано в последните години, каза още Денков.
Още: Първи данни за дефектирали машини за гласуване
Още: Росен Желязков: Еврозоната е несъществуващ демон
Още: Борисов: Отиването на избори след еврозоната ще е катастрофа за България (ВИДЕО)
Той коментира войната на "Хамас" срещу Израел, като подчерта, че напрежението е много високо. "Всички разбират, че ако ескалира конфликтът, това може да има огромни последствия по целия свят, затова е важно да се намери правилният баланс", добави той и посочи, че е ключово да се освободят заложниците, както и да се намали опасността от този тип атаки от страна на "Хамас", защото те нямат задръжки.
Още: "Галъп": Към 9 часа избирателната активност в София е 1,3 на сто
Още: Радев пак с надежда да има референдум за еврото - заради действията на Конституционния съд
Още: Желязков пред ПАСЕ: Очакваме подкрепа от Съвета на Европа за защита на македонските българи
Премиерът подчерта, че е важно да не бъде предизвикана хуманитарна криза. Според него, трябва да се чуе и гледната точка на Държавата Израел, но и да внимаваме и от другата страна да има хуманитарна подкрепа, затова и двете страни трябва да се чуят. Денков заяви, че не е имало разговори за военна подкрепа.
Още: МВР: Изборният ден започна в спокойна обстановка
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Желязков обяви колко българи искат да напуснат Израел и Иран, търсят се възможности
Още: Атанас Атанасов: Даниел Митов е изоставен във функцията си на вътрешен министър