Депутатите решават дали да изслушат Зарков по случая Гешев- Сарафов

17 май 2023, 09:01 часа 976 прочитания 0 коментара

Народните представители днес решават дали да изслушат служебния министър на правосъдието Крум Зарков и директора на НЕЛК Ани Александрова, предаде репортер на БГНЕС.

Още: Алчност и липса на контрол. Гроздан Караджов за наводненията по Южното Черноморие

Още: След втория потоп: Кметът на Царево обвини Асен Василев (ВИДЕО)

Служебният министър ще бъде изслушан относно основанията и срока на предоставената охрана от Бюрото за защита на магистрати към Министерството на правосъдието на заместник-главния прокурор Борислав Сарафов, както и относно стопанисването и използването на имот, предоставен от Висшия съдебен съвет, находящ се в курорта „Боровец“, по известен като „Регентска къща“, еднолично от главния прокурор.

Директорът на НЕЛК Ани Александрова ще бъде изслушана относно проблеми на хората с увреждания в работата на НЕЛК и ТЕЛК.

Предстои дневният ред да бъде гласуван днес.

Още: Предлагал ли е Бойко Борисов на САЩ продажбата на Турски поток срещу сваляне на санкции по Магнитски?

Още: Явор Божанков: Притеснявам се, че ще се установи проруско мнозинство в България

Още: Зарков за обвиненията между Гешев и Сарафов: Развръзката е във ВСС, не бива да се крият

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес